UjawnijZdrade.pl

UjawnijZdrade.pl

Zdradzani uzyskali nowy, potężny oręż: serwis UjawnijZdrade.pl!( A wydawałoby się, że w tej dziedzinie nic nowego nie może się już zdarzyć). W tym artykule opiszę najłatwiejszy (od kilku dni) sposób na odpowiedź na pytanie: czy jestem zdradzany (-a)? Jest on też nie tylko najłatwiejszy ale co ciekawe także najtańszy i chyba najszybszy.

Czy pamiętacie przysłowie mówiące, że mąż/żona zawsze o zdradzie dowiadują się ostatni?

Mówi ono o prawdzie, że ludzie z bezpośredniego otoczenia zdradzanego zawsze wszystko wiedzą. Tylko nie chcą się wtrącać. No bo jak o tym powiedzieć przyjaciółce czy przyjacielowi? Albo sąsiadowi/sąsiadce? Od razu cała złość skupi się na informującym a każdy chce mieć w życiu spokój. Po czasie okazuje się, że sąsiedzi wszystko wiedzieli, współpracownicy wszystko wiedzieli itd.

Serwis UjawnijZdrade.pl to nowa strona internetowa, przy pomocy której każdy kto chce, czuje się w obowiązku, może anonimowo wysłać powiadomienie o tym fakcie do osoby, która jest zdradzana. Jedyne co trzeba znać to adres email tej osoby. W oknie wiadomości znajduje się już podpowiedź co możemy napisać (można też ten tekst sobie zmienić lub całkiem go usunąć). Jest też miejsce i sugestia aby napisać trochę więcej i w ten sposób pomóc zdradzanemu w robieniu porządków w rodzinnym gnieździe.

Jak mogą to wykorzystać ci, którzy sami są zdradzani? Najprostszą metodą jest skuteczne powiadomienie tych ze znajomych, którzy mogą wiedzieć i chcieć się tą informacją podzielić. Na osiedlach można np. wydrukować i rozwiesić kartki z napisem: „Serwis UjawnijZdrade.pl –  anonimowo pomóż dowiedzieć się o zdradzie”. I wszystko! Samo zadziała! Można też zebrać kilka czy kilkanaście emaili ludzi pracujących ze zdradzającym – i wysłać im anonimowo informację o serwisie (z tej samej strony).

Prosto mówiąc: daj ludziom szansę pomóc tobie! Uwierzcie, że oni bardzo chcą pomóc ale nie wiedzą jak. I trzeba im w tym pomóc.

Drugą stroną tego arcyciekawego serwisu jest inicjatywa zgromadzenia ludzi, którzy są przeciwni zdradom i chcą aktywnie wesprzeć walkę z tym zjawiskiem. Każdy kto chce przyłączyć się może zrobić to (na razie tylko) poprzez Facebooka: https://www.facebook.com/UjawnijZdrade

Myślę, że to świetna inicjatywa. Dołączajcie się do niej bo warto!