mąż zdradza

Zdrada męża (mężczyzny) ma swoich kilka charakterystycznych cech (różnych od zdrady dokonywanej przez kobiety). Z tej przyczyny łatwiej mi jest (jako mężczyźnie) radzić w tym temacie kobietom. Zdecydowanie proponuję abyście zaczęły od opisywanej przeze mnie wcześniej książki pt.: ZDRADA sygnały ostrzegawcze. Warto też przeczytać wcześniejszy post: Podejrzewam zdradę. Pierwsza pomoc.  Te artykuły dotyczą i kobiet i mężczyzn. Zanim doradzę kobietom „co robić”,  najpierw zobaczmy jakie są rodzaje męskich zdrad…

Upraszczając, mężowie w swoich zdradach mogą szukać:

A. wrażeń dla samego dreszczu emocji- i osiągają to poprzez kontakty z prostytutkami lub „łowiąc” kobiety dla adrenaliny. Potwierdzają w ten sposób swoją męskość ale nie planują wiązać się z kobietą, z którą sypiają.

B. innej partnerki – ponieważ w aktualnym związku (który stał się już siostrzano-braterski) nie mogą znaleźć potwierdzenia swojej męskości. Osiągają to poprzez nawiązanie romansu. Te zdrady bywają poważnym problemem i bywają też trudne do zatrzymania.

C. adrenaliny i wyrwania się z pokręconego świata, który ich już nie pociąga; mam tu na myśli „pokręcony świat” we własnej głowie mężczyzny ale też pokręcony świat całego małżeństwa i rodziny.  Osiągają to poprzez zdrady tak notoryczne, jak chory jest ich własny, wewnętrzny świat.

Rozpoznanie, w którym etapie życia (z tych podanych powyżej) jest wasz mąż, powinien wskazać dalsze postępowanie w ewentualnym ratowaniu waszego małżeństwa.

Napiszę teraz o najsłabszych punktach męskiej zdrady. Wiedząc, gdzie szukać – łatwiej ją znajdziecie.

1. Sprawdzaj bardzo dokładnie stan finansów. Mężczyzna na swoją kochankę/kochanki wydaje zawsze dużo pieniędzy. Czy to są prezenty, kolacje, przejazdy, hotele, wynagrodzenie (np. sponsorowane studentki)- zawsze odbija się to na stanie portfela. Kontrola kont bankowych, przepływów pieniężnych i stanu gotówki to mocny atut zdradzanych kobiet.  Do tego punktu zaliczam też poszukiwanie rachunków, paragonów, które niespodziewanie lądują w koszu (patrz artykuł: Dowody zdrady tkwią w … śmieciach) a mogą świadczyć o nowych wydarzeniach w życiu twojego męża.

2. Sprawdzaj skrupulatnie jak spędzony został czas. Z tego też bardzo trudno jest się rozliczyć jeśli się zdradza. Ta metoda będzie mniej efektywna w przypadku mężczyzn z grupy A – znam mężów, handlowców, którzy jeżdżąc po sklepach w województwie, niejako „po drodze” wstępują do agencji towarzyskiej. Ta metoda w takim przypadku nie zadziała. W pozostałych sprawdzi się znakomicie. Adorowanie kobiety, którą mężczyzna jest zauroczony- jest czasochłonne.

3. Kontroluj jego komputer i w miarę możliwości telefon. Każdy musi się jakoś umawiać. W dzisiejszych czasach używa się komputera lub telefonu. Sprawdzenie czy mąż poszukuje agencji towarzyskiej, czy czatuje z kochanką, o czym rozmawiają, co do siebie piszą w emailach, komunikatorach – jest najlepszą metodą na wykrywanie zdrady. Do tego celu jednoznacznie polecam szpiega komputera  SpyProfa. Kontrolowanie komórki jest trudniejsze. Jednym z najlepszych sposobów jest zdobycie loginu i hasła do konta operatora sieci komórkowej, w której jest telefon męża (czasami można te informacje zdobyć podglądając jego działania na komputerze). Po zalogowaniu widoczne są: numery połączeń, czasy trwania rozmów (a z kochanką nie rozmawia sie przez 1 minutę ale, bywa i kilka godzin!), czasy wysyłanych SMSów.

4. Prowadź rejestr wyjazdów służbowych. Mowa o wszystkich wyjazdach, nie tylko związanych z pracą. W końcu zdrada wymaga (poza grupą A) notorycznego przebywania z kochanką. A na to trzeba czasu! Sam byłem świadkiem telefonu wykonanej przez kobietę do pracy jej męża (niby zapomniała o tym, że mąż wyjechał na delegację), w której dowiedziała się, że jej mąż (inaczej niż jej oznajmił) jednak jest na miejscu. Wziął tylko dzień wolny!

5. Daj szansę poinformowania cię o zdradzie twojego męża! Wiem, że to bardzo kontrowersyjny punkt. Pamiętacie o przysłowiu, które mówi, że żona zawsze dowiaduje się ostatnia? To oznacza tyle, że zanim Ty się dowiesz o zdradzie, wszyscy wokół o tym już wiedzą. Zwłaszcza współpracownicy. A nie wszyscy lubią twojego męża, oj nie. Daj im więc szansę na wysłanie ci anonimowego emaila z taką informacją (żyjemy w kraju, w którym donosy pisane są łatwiej niż korespondencja z życzeniami świątecznymi). Zrób tak aby wszyscy, którzy mogą nie lubić twojego męża mieli twojego emaila. Sprowokuj ich do udzielenia ci informacji.

Metod wykrywania zdrady jest dużo.  Czasami wystarczy tylko kilka z nich. Nie czekaj. I zawsze pamiętaj: ty jesteś najważniejsza!