zdrada_pierwsza_pomoc

zdrada_pierwsza_pomoc

O zdradzie (lub potencjalnym zagrożeniu zdradą), najczęściej dowiadujemy się od kolegów/koleżanek, z anonimów. Bywa też, że przychodzi na nas nagłe olśnienie lub po prostu niepokój w związku z dziwnymi zachowaniami współmałżonka. Oczywiście, te dziwne zachowania trwają już zwykle od dłuższego czasu ale dopiero teraz zaczynają nam się układać poszczególne sygnały w jedną całość…

Szpiegowanie, mimo że piętnowane społecznie jest lub będzie częścią świata każdego z nas. Niemal każdy w swoim życiu doświadcza lub doświadczy sytuacji, w której będzie musiał użyć tej „sztuki” i zapewne skorzystać z doświadczeń innych. Nie miejcie więc oporów w korzystaniu z tej porady.

Zawalający się świat stwarza trudne warunki: pojawia się koszmarna presja. Zdradzanemu czas płynie inaczej: każda minuta się liczy. W każdej może przecież dziać się to najgorsze. To tak jakby zaczynało się trzęsienie ziemi a nam proponuje się spokój. Brzmi to słabo. Ale niezależnie od tego jak to brzmi porady zacznę właśnie od zachowania spokoju. A więc:

1. Zachowaj spokój. Nie jesteś pierwszy/pierwsza na świecie z tym problemem. Niektóre statystyki podają, że w ciągu całego życia ponad 90% ludzi będących w związkach – zdradzało. Pozbieraj się i wprowadź taki własny „stan wyjątkowy”. Stan, w którym zawieszasz normalne myślenie, lęki. Dla dobra sprawy nie pozwól sobie na depresje. Dasz sobie na to czas później.

2. Nie daj po sobie poznać, że coś podejrzewasz. Zdradzający jest tym bardziej nieuważny im bardziej czuje się beztroski, bezkarny, zuchwały. Wtedy popełnia błędy. No bo przecież: „ta głupia baba i tak mnie nie potrafi podejrzewać a co dopiero nakryć; i tak się wykręcę jak zacznie pytać”. Pamiętaj, że każdy przejaw twoich podejrzeń to sygnał dla drugiej strony, że trzeba być ostrożniejszym. A za tym idzie zacieranie śladów i lepsze ukrywanie się.

3. Rozpoznaj sytuację. Jeśli możesz skorzystaj z porad w książce opisanej w artykule Zdrada sygnały ostrzegawcze. Kupić ją możesz w każdej księgarni, nawet wysyłkowej, internetowej takiej jak merlin.pl. Zamów na adres poczty (tzw. Poste Restante- czyli odbiór osobisty na poczcie). Jeśli nie masz dostępu do książki wypisz sobie wszystkie podejrzane objawy w zachowaniu i wydarzeniach swojej „drugiej połowy”. W następnych artykułach postaram się opisać w skrócie te podejrzane objawy, na które trzeba zwrócić uwagę.

4. Ustal słabe punkty przeciwnika. Określ jak zdradzający się kontaktują (bo zawsze to przecież robią). Czy używają do tego celu komputera (najłatwiejszy sposób na „nakrycie”)? Czy przez komórkę? Jeśli spotykają się to przecież muszą jakoś dojechać na miejsce spotkania – czy dałoby się użyć Lokalizatora GPS? Wypisz wszystko co przyjdzie ci do głowy. Zbierz dane.

5. Wybierz metodę. Jeśli ma to być szpiegowanie komputera to zaopatrz się w dobrego keyloggera, jeśli ma to być śledzenie auta to GPS trackera. Jeśli spotykają się w domu to wybierz podsłuch w postaci np. listwy zasilającej . Wiele z takich urządzeń wraz z poleceniami znajdziesz na tym blogu.

6. Działaj. Teraz nie ma już na co czekać. Wprowadź to w życie. Jeśli nie potrafisz sam/sama poproś o pomoc kogoś komu ufasz, i na którego będziesz mógł liczyć.

7. Zbierz wszystkie dowody i (jeśli jeszcze jesteś w stanie i masz na tyle siły) przygotuj się na kontratak. Może to być przeprowadzenie rozwodu lub poważna rozmowa. Tu już nasza rola się kończy. Reszta należy do ciebie.

Jeżeli opisane powyżej kroki są dla ciebie za trudne i stać cię na to: zatrudnij agencję detektywistyczną.

Jeżeli to wszystko jest ponad twoje siły: zostaw to. I tak się samo ułoży. Ale nie będzie już wyglądało tak samo jak przedtem. To pewne. Powodzenia.