Jak wykryć czy pracownik kradnie

Jak wykryć czy pracownik kradnie

Nieuczciwy pracownik potrafi puścić firmę z torbami. Niemal każdy właściciel firmy wie o czym piszę.  Pracownicy wyprowadzający pieniądze, handlujący „na lewo” towarem firmowym, wyprowadzanie towaru z magazynu firmy, sprzedaż towaru na własny rachunek – to zjawisko na masowa skalę nie tylko w Polsce. Do tego dochodzą problemy z wyciekiem informacji firmowych, zdradzaniem tajemnic do firm konkurencyjnych a także zwykłe sprzedawanie informacji. Pomysłowość pracowników nie ma granic. Jak do tej pory przedsiębiorcy w tym problemie pozostawieni byli wyłącznie sobie.

Przedstawiam rozwiązanie przynajmniej dla części z nich:  SPFirma.pl – nowy produkt zaprojektowany specjalnie dla pracodawców mierzących się z problemem p.t.: „złodziej w firmie”…

Pomysłowość ludzka nie zna granic. Pracownicy firmy doskonale wychwytują słabości i bezradność pracodawców. Skala zjawiska w Polsce jest niesamowita. Wobec tej pomysłowości pracowników przedsiębiorcy wydają się często być bezradni. Ale tak to już jest: na przysłowiowym „froncie” zawsze traci się perspektywę. Wówczas najprostsze rozwiązania są poza zasięgiem i nie przychodzą do głowy. Co bardziej zasobni decydują się na zatrudnienie agencji detektywistycznych ale i to ma swoje słabe strony: jest nieobliczalnie drogie, wynik jest nieznany a trzeba i tak ujawnić sporo informacji o własnej firmie osobie trzeciej. W dodatku kto tak dobrze zna nasze problemy jak my sami?

Działajmy więc sami w ramach niedużego budżetu. Nie trzeba zatrudniać detektywa. Czasami wystarczy pomysłowość. I taką właśnie pomysłowość przedsiębiorcy znajdą na stronie SPFirma. Proponowane rozwiązanie związane jest ze zdalnym monitorowaniem pracowników poprzez używane przez nich komputery. Wydawałoby się, że argument „ale mój pracownik nie pracuje na komputerze” uniemożliwia zastosowanie SPFirma. Nic bardziej mylnego! W opisanych przykładach można znaleźć rozwiązania nawet dla  takich sytuacji!

Sprzedawane oprogramowanie SPFirma oparte jest na niecodziennym algorytmie uwzględniającym typowe zachowania pracowników wykazujących tego typu  zamiary. Program pozwala zdefiniować słowa kluczowe zwiększające poziom monitoringu pracownika. Tak więc np. właściciel firmy handlującej paliwem może łatwo dopasować monitoring pracy pracownika w komputerze do charakteru własnej działalności!

W następnych artykułach postaram się opisać możliwe sposoby użycia SPFirma dla rozwiązania różnorodnych problemów firmowych.