Zdrada sygnały ostrzegawcze - książka

Zdrada sygnały ostrzegawcze - książka

ZDRADA. Są takie produkty, na które zazwyczaj nawet nie spojrzysz. Lecz kiedy poczujesz się zdradzony/zdradzona oddasz za tą rzecz wszystkie pieniądze. Mowa o książce: Zdrada sygnały ostrzegawcze- autorstwa Anthony DeLorenzo i Dawna Ricci.

Kiedy zdrada męża lub żony pojawi się w twoim życiu gwarantuję ci, że nie będziesz miał czasu na odsiewanie źródeł pomocy, z których mógłbyś wówczas skorzystać. Pojawia się presja, z którą trzeba sobie jakoś poradzić. W trudnych sytuacjach zawsze zwracamy się do przyjaciół ale… to akurat w takich przypadkach nie działa. Trzeba wesprzeć się na fachowcach w „branży” lub przynajmniej na ich wiedzy.

Do takich niewątpliwych „fachowców” zaliczyć trzeba obu autorów tej książki. Początkowo miałem duże wątpliwości czy obcy kulturowo pisarze dadzą sobie rady z tym wyzwaniem ale dali radę. I to jak! To bardzo dobry podręcznik rozpoznawania objawów niewierności w różnych jej stadiach.

Na poziomie pewności, że „jestem zdradzany” zazwyczaj małżonkowie chwytają się iście „hardcorowych” rozwiązań: śledzenie, detektywi, podsłuch, szpiegowanie komputera i telefonu. I oczywiście jest to rozwiązanie. Ale… nie na każdym etapie. Autorzy w pierwszej części książki koncentrują się na sygnałach ostrzegawczych, które obecne są niemal na każdym kroku. To tylko rutyna dnia codziennego każe nam ich nie widzieć. A trzeba tak niewiele!  Wystarczy zmienić sposób patrzenia i zauważania na pozór normalnych zdarzeń. Sygnały zmian zachodzących w związkach widoczne są wszędzie. Mogą to być zmiany w zachowaniach partnerów lub w ich sposobie ubierania się. Banalne? Niby tak ale pewne szczególe cechy tych zmian określają czy są one związane z kochanką/kochankiem czy też nie powinny budzić naszego niepokoju.

Super ciekawe są uwagi dotyczące wskazań, gdzie znajdują się najciekawsze dla nas informacje. „Prawdę znają tylko fryzjer i kochanka” to tytuł rozdziału wskazującego, że najwięcej dowiedzieć się można u ludzi, których zupełnie nie kalkulujemy jako uczestników tego „spisku”.

Zmiany w zachowaniach też są bogatym źródłem informacji. Czasem warto skoncentrować się na szczegółach takich jak zdejmowanie obrączki w miejscu pracy albo rejestr dodatkowo przejechanych kilometrów. Świetny rozdział pod tytułem: „Romans to ciężka praca” to doskonały poradnik pokazujący kolejne węzłowe punkty tej „harówki”. Świetna metoda obserwacji „wyciekających” pieniędzy to doskonały sposób na wychwycenie romansu na boku. Autorzy opisują dokładnie newralgiczne punkty związane z pieniędzmi. Wydaje się to wszystko być oczywiste ale wierzcie mi, że takim nie jest!  Na „Rejestr wcześniejszych wyjść z pracy”, „Rejestr wyjazdów służbowych” czy też „Rejestr nowych kolegów czy koleżanek” z pewnością byście nie wpadli!

Cena romansu jest ceną wymierną! Może wiązać się z wydawanymi pieniędzmi albo z kupnem nowych ciuchów; może wiązać się z nowymi, niespodziewanymi rachunkami z restauracji (w kieszeni marynarki) lub nową biżuterią jaką żona przynosi nagle do domu. Nawet nagle pojawiająca się w teczce viagra musi kosztować! Rejestr prowadzonych wydatków jest niemiłosierny – sam bym o tym nigdy nie pomyślał!

Sygnały PEWNIKI opisane są w jednym z ostatnich rozdziałów. To już takie jednoznaczne dowody zdrady choć może zdradzani łudzą się do samego końca, że to tylko przypadek… Zaskakujące jak tego jest wiele, jak dużo elementów może nam pomóc w wykryciu zdrady. Nie zdawajcie się na własną intuicję. Nie czekajcie też aż dotknie was problem zdrady. Ona jest powszechna i statystycznie bezlitosna. Zaryzykuję twierdzenie, że niemal 100% małżeństw ma z tym problem w przeciągu całego życia.

Polecam tę książkę. Nie będziecie zawiedzeni.