Szpiegowanie komputera zabezpieczonego czytnikiem linii papilarnych jest trudniejsze ale nie niemożliwe. Zresztą nie ma rzeczy niemożliwych 🙂

Jest kilka metod, które można tu zastosować chociaż nie wszystkie z nich są takie proste. A w każdym razie nie jest to „banałem” dla zwykłego zjadacza chleba.

Na początek zaznaczę jednak, że artykuł ten jest wyłącznie wytworem dla celów poznawczych i nie stanowi zachęty do jego realizowania w świecie realnym.

Podobne zabezpieczenia wykonane są zresztą nie tylko dla laptopów. Tego typu „weryfikatory osób” zakładane są w firmach, domach, także instytucjach. My zajmiemy się rozwiązaniami pozwalającymi na dostanie się do notebooka ale te same metody będą działać także w tamtych przypadkach.

Zanim więc będzie można zastosować sprzęt taki jak SpyProf służący do monitorowania komputera zobaczmy jakie są metody przejścia zabezpieczenia czytnikiem linii papilarnych.

Tak więc mamy dwie fazy działania: skuteczne zebranie odcisku palca oraz wytworzenie elementu „udającego” palec. Na świetnie zrealizowanym filmie pokazanym powyżej zobaczyć można jak w pierwszym etapie należy podsunąć szklankę, na której właściciel palca zostawi swoje odciski. Pomocne oczywiście jest pokrycie szkła delikatnym zatłuszczeniem pozwalającym na utrwalenie wyraźniejszych odcisków.

Następnym krokiem jest wciśnięcie kleju typu Superglue do nakrętki od butelki (jak na filmie) i przyłożenie do odcisku. Tłuszcz reaguje z klejem tworząc matrycę z utrwalonym odciskiem. Następnie wykonuje się zdjęcie pozwalające na wyraźne utrwalenie odcisku. Na wersji elektronicznej odcisku należy poprawić słabiej widoczne części odcisku. Dokonuje się następnie wydruku na drukarce laserowej na folii. Drukarka tworzy obraz, w której toner tworzy „trzeci wymiar” pozwalający na przeniesienie odcisku na silikon (którym pokrywa się wykonany wcześnie wydruk). To daje prostokąt, z którego pozostaje już tylko wyciąć kształt palca.  Dokończenie dzieła jak na zamieszczonym powyżej filmie.

Druga metoda pokazana była na filmie prezentowanym w programie Discovery Chanel.

Bardzo ciekawe pomysły i informacje na ten temat możecie znaleźć także na stronie niebezpiecznik.pl

Na koniec dodam, że jak w życiu nie chodzi o to aby to umieć zrobić samemu. Ważne aby umieć znaleźć kogoś kto to potrafi zrobić dla nas 🙂

Link do tego artykułu: