SpyProf potrafi podsłuchać i nagrać rozmowy Skype

SpyProf potrafi podsłuchać i nagrać rozmowy Skype

To co jeszcze niedawno wydawało się niemożliwe -teraz stało się faktem: oto jak można podsłuchać i zapisać (nagrać) rozmowy prowadzone przez Skype ale i przez inne komunikatory! Taką nowa funkcję wprowadził jeden ze szpiegów komputerowych: SpyProf.com

I nie chodzi tu tylko o Skypa ale też inne komunikatory. W tej chwili dostępna jest jeszcze możliwość podsłuchiwania MSN. Podobno w niedługim czasie będzie też Gadu Gadu.

Nie jest to co prawda ideał. Aby dokonać nagrania rozmowy potrzebny jest co prawda dostęp do chociaż jednego komputera, na którym odbywa się rozmowa ale przyznać trzeba, że i tak jest to osiągnięcie. Spodziewam się, że chętnych będzie wielu. Zdyszany głos śliniącego się współmałżonka w rozmowie z kochanką/kochankiem albo podekscytowany głos pracownika sprzedającego informacje firmowe lepiej przekażą obraz problemu niż tylko suchy tekst przechwycony z klawiatury.

Ograniczeniem jest także nagranie głosu tylko jednej strony ale w krótkim czasie ma wejść wersja potrafiąca przechwycić głosy obu stron rozmowy. Jeśli jeszcze dodać, że screenshoty czyli zrzuty ekranu potrafią przechwycić klatki obrazu video to przyznać trzeba, że SpyProf staje się dosyć mocnym narzędziem do walki dla zainteresowanych stron.

Jakość przechwyconego głosu jest bardzo dobra. Dodatkowo zapisane pliki głosowe utworzone są w taki sposób, że nie zawierają pauz czyli okresów kiedy nikt nic nie mówi. Skraca to materiał do przesłuchania.

Samo rozpoczęcie rozmowy na komunikatorze inicjuje częstsze wykonywanie zrzutów ekranu co pozwala na częstsze przechwycenie także obrazu z kamery video.

SpyProf potrafi też „wyjąć” całą, obustronną rozmowę chatową z MSN! Wydaje się, że w najbliższym czasie będzie to bardzo chodliwe narzędzie. Jeśli jeszcze dodać, że ma ono również aktualizację On-line pozwalającą na dostęp do zawsze świeżych wersji- to niewiele brakuje już do ideału.