Anonimowość lokalizatora GPSAnonimowość lokalizatora GPS

Jeśli myślisz, że cała filozofia śledzenia przy pomocy lokalizatora GPS to jego tani zakup – to jesteś w błędzie!

Sprzedający prześcigają się w ściąganiu (najczęściej z Chin) i oferowaniu jak najtańszych urządzeń nie dbając ani o właściwe skonfigurowanie urządzenia ani o zadbanie o zapewnienie mu cechy bezpieczeństwa czyli anonimowości na wypadek jego wykrycia. Skutkuje to potem kolejkami do serwisu sprzedających i problemami prawnymi użytkowników. Tyle tylko, że ani o jednym ani o drugim nikt nic nie mówi. Dlaczego ?

Przyczyna jest prosta: wszyscy użytkownicy takich urządzeń chcą działać dyskretnie. Nie znajdziesz więc ich wpisów w internecie. Nikt nie będzie się chwalił takimi problemami.

Anonimowość podrzucanego lokalizatora GPS- dlaczego to takie trudne?

Z prostej przyczyny: aby je dobrze skonstruować (jako rozwiązanie) trzeba siępo prostu znać na tej robocie. A przeciętny sprzedawca się nie zna! Drugą przyczyną nie mniej ważną jest to, że na zapewnienie owej anonimowości trzeba mieć pomysł- czyli taki „patent” (niekoniecznie zgłoszony w Urzędzie Patentowym). Przygotowanie rozwiązania trzeba umieć na siebie wziąć. Dotyczy to również konfiguracji sprzętu.

Na czy więc polega owa anonimowość podrzucanego GPSa?

Chodzi o takie przygotowanie sprzętu aby w przypadku jego wykrycia przez kogokolwiek nie doszło do sprawy karnej. Mógłbyś powiedzieć, że zazwyczaj wiadomo przecież kto podrzucił ale też dopóki nie ma dowodów KTO podrzucił to i problem nie istnieje. Nie mając takich dowodów śledzony również nie może skutecznie zastraszać tego, który prowadził obserwacje.

Co składa się na zapewnienie owego procesu anonimowości lokalizatora GPS?

Proces „namierzania” pojazdu lokalizatorem GPS ma kilka faz. W każdym z nich jest kilka słabych punktów, które trzeba wyeliminować aby było to bezpieczne dla użytkownika.  Oto te 3 fazy:

1. Zabezpieczenie na poziomie zakupu produktu.

2. Zabezpieczenie na poziomie sprzętu i platformy interpretującej wyniki

3. Zabezpieczenie na poziomie metod i sposobów użycia

Tak więc tylko punkt 2 dotyczy przygotowania sprzętu i platformy interpretującej wyniki. Trzeci określa kilka wskazówek dotyczących sposobów działania. O pierwszym nie będę pisał bo nie można…

Podsumowanie:

Nie było moją intencją komplikowanie tematu a jedynie pokazanie, że tego typu sprzęt trzeba kupować inaczej niż np. telewizor. W przypadku lokalizatorów trzeba kupować od ludzi, których się na tym znają. Nie jestem w stanie wskazać wszystkich, którzy się na tym znają. Jedyny, którego jakość mogę potwierdzić to ten wskazany w artukule: Najnowszy lokalizator GPS podrzucany pod auta o czasie działania ponad 14 dni

Jest on też opisany na stronie chronfirme.pl

Ostatecznym wskaźnikiem tego sprzedawcy, którego wybierzecie niech będzie Wasza intuicja. Rozmowa osobista czy przez telefon najczęściej pokazuje kto na ile się zna na tym co sprzedaje. Bądźcie więc uparci i namolni a łatwo rozpoznacie co wart jest sprzedający.