Lokalizator GPS podrzucany pod auta-długi czas pracy

Lokalizator GPS podrzucany pod auta-długi czas pracy

Zobaczcie specjalistyczny lokalizator GPS – zestaw przeznaczony do zaczepiania pod samochodem, o długim czasie działania: ok. 7-14 dni. Czas jego pracy ostatecznie zależy od intensywności używania auta oraz ustawień określających jak często ma być wykonane ustalenie pozycji…

To na dzień dzisiejszy zestaw o najdłuższym czasie działania oferowany w Polsce. Trzeba zaznaczyć, że taki czas pracy na jednej baterii to praktycznie sensowne minimum działania takich urządzeń (nietrudno wyobrazić sobie problemy z wymianą zasilania co dzień czy 2 dni).

Powyżej napisałem „zastaw” co zwraca uwagę na to, że często na rynku oferowane są szczątkowe rozwiązania i ostatecznie na końcu okazuje się, że trzeba jeszcze dokupić osobno inny akumulator (dosyć drogi) albo ładowarkę (a nie każdy ją oferuje) albo magnes albo pasujące do wszystkiego pudełko itd.

Ten zestaw jest kompletny. To duża zaleta.

Wymiary zewnętrzne urządzenia: 12 x 10 x 5 cm plus magnes 1,5 cm wysokości.

Podłączenie: opisywany zestaw przychodzi już podłączony i skonfigurowany. Po zamówieniu kupujący otrzymuje link do strony www, login, hasło i może „na żywo” minitorować gdzie znajduje się przesyłka! (Fajna rzecz).

Po rozładowaniu się akumulatora trzeba go podłączyć w taki sposób jak poniżej:

Lokalizator GPS -ładowanie akumulatora

Lokalizator GPS -ładowanie akumulatora

Każdy z łatwością sobie z tym poradzi. Tą czynność wykonujemy raz na 7-14 dni po odczepieniu GPSa od auta.

Obudowa:   całe urządzenie schowane jest w bardzo szczelnej, odpornej na urazy mechaniczne  i solidnej obudowie połączonej z silnymi magnesami neodymowymi. Solidne rozwiązanie.

Obserwowanie wyników:   na poniższych zdjęciach zobaczyć można zrzuty ekranowe z dwóch ujęć. Na pierwszym widać mniejsze okno mapy pokazującej trasę przejazdu auta wraz z kilkoma innymi segmentami pozwalającymi na wybieranie trasy, historii przejazdu, szczegółów przejazdu, alarmów itd.

Na drugim inne okna są zmniejszone i użytkownik może się skoncentrować na samej trasie.

Trasa przejazdu rejestrowana na żywo

Trasa przejazdu rejestrowana na żywo

Dokładność takich map jest bardzo wysoka. Z łatwością można ustalić np. pod jakim adresem stał samochód w wybranym momencie (dokładność kilka metrów).

Koszty używania:  jedyne koszty związane z używaniem tego zestawu to systematyczne doładowywanie karty GSM będącej składową częścią zestawu. Nie przećwiczyłem tego na dłuższych okresach czasu ale szacuję, że trzeba przeznaczyć na to ok. 20 zł na miesiąc. Przypomnę, że opisywany zestaw wykorzystuje pakiety GSMowe do informowania serwera o aktualnej pozycji obserwowanego pojazdu.

Do testów urządzenie w zestawie otrzymałem od chronfirme.pl

Warto jeszcze wspomnieć o serwisie zestawów. przy wyborze sprzedającego warto po prostu zwrócić uwagę czy po prostu wie on o czym mówi i czy potrafi reagować na nasze potrzeby. W końcu nie kosztuje to parę złotych. Polecam wymienioną wyżej  chronfirme.pl

Link do tej notki:

http://szpiegowskie.com/?p=250