podwozie_auta_lokalizator_GPSWłaściwie ten artykuł równie dobrze mógłby mieć tytuł: jak znaleźć/ odkryć lokalizator GPS podrzucany pod samochód. Porady zwarte w tym tekście pozwolą bowiem równie skutecznie umieścić w dogodnym miejscu GPS trackera jak również ułatwię jego odnalezienie.
Na zdjęciu powyżej widać obraz podwozia auta. Nie jest odkryciem, że większość aut ma mocno „skomplikowaną” tą powierzchnię. I jest to czynnik działający na korzyść szpiegującego.
Należy pamiętać jednak, że są istotne różnice w wyglądzie podwozia w różnych modelach.

Jakie więc miejsca są szczególnie dogodne i wskazane do umieszczania GPSa?
Oczywiście należy brać pod uwagę wszystkie powierzchnie PIONOWE! Dlaczego pionowe? Ponieważ łatwiej jest je ukryć przed okiem oglądającego i kontrolującego człowieka jak również powierzchnie pionowe zapewniają urządzeniu naturalną ochronę przed „zdarciem” GPSa z samochodu w sytuacji, gdy auto wjedzie na nierówności, krawężniki, pofałdowania terenu.
Oczywiście uwzględnić należy te miejsca, które są w zasięgu ręki. Pamiętajmy, że wymiana akumulatora nastąpić powinna przynajmniej raz na tydzień w przypadku GPSa opisywanego w artykule: „Lokalizator GPS podrzucany pod samochody z tygodniowym czasem działania”. We wszystkich pozostałych przypadkach wymiana akumulatora konieczna będzie raz na 24-30 godzin. To zmusza szpiegującego do umieszczenia lokalizatora w strefie, do której dosięgnąć można wyciągniętą ręką.

Wybieramy oczywiście TYLKO części metalowe. I sprawdzamy czy lokalizator wystarczająco mocno przyczepił się do wybranej powierzchni. Jeśli nie, trzeba szukać innego miejsca.
Pamiętać należy, że w okresach zimowych lub wiosenno-jesiennych możemy mieć jeszcze do czynienia z warstwą zaschniętego lub mokrego błota. Należy je zdrapać zanim przyczepi się lokalizator GPS.

Szczególnie dobrymi miejscami są powierzchnie przy krawędzi auta chronione przez ochraniacze czy elementy z tworzywa sztucznego. Na podwoziu między nimi a częściami metalowymi zawsze są „schowki”, w które sprytnie można włożyć GPSa.

Generalnie w starszych samochodach łatwiej jest umieścić urządzenie. Nowe auta mają więcej „zamkniętych” powierzchni; więcej też jest elementów plastikowych. Z drugiej strony elementy plastikowe dobrze potrafią zasłonić pluskwę.

Za użycie GPSa zabierają sie również ludzie, dla których jest to skomplikowane. Mam dla nich tylko jedną radę: trzeba sie oswoić z podwoziem samochodu. Można pojechać na stację obsługi i pooglądać (dzięki uprzejmości pracownika stacji) różne podwozia. Czasem można wybrać auto takie samo jakie ma być obserwowane. Wtedy, na spokojnie, można przyjrzeć się wyglądowi podwozia, wybrać kilka dogodnych miejsc i zdecydować, gdzie będzie umieszczony ten nasz lokalizator.

Na zdjęciu poniżej widać obraz podwozia starszego samochodu. Sami widzicie jak wiele jest zakamarków pozwalających na przyczepienie GPSa. Mocne magnesy neodymowe w jakie wyposażony jest podrzucany GPS dają duże pole wyboru. Jeszcze raz podkreślę, że urządzenie nie może optycznie wystawać poza linię podwozia. Im bardziej jest schowane tym lepiej.

Lokalizowanie GPSa

Link do tej notki:

http://szpiegowskie.com/?p=213