Lokalizator GPS podrzucany pod auta

Lokalizator GPS podrzucany pod auta

Uwaga aktualizacja: pod adresem http://szpiegowskie.com/?p=250 dostępny jest artykuł o nowszym lokalizatorze podrzucanym z ponad 14 dniowym czasie działania.

Wszystkie lokalizatory GPS sprzedawane na dzień dzisiejszy mają jedną ale zasadniczą wadę: ich czas działania jest tak mały, że ich praktyczne zastosowanie jest praktycznie bardzo trudne. Aktualnie, przy ustawieniach GPSa pozwalających na śledzenie pojazdu w cyklach podawania pozycji co 15 sekund wszystkie sprzedawane modele wymagają wymiany akumulatora co 24-30 godzin. Czy w tych warunkach można oczekiwać skuteczności?

Często samo namierzenie pojazdu bywa sukcesem. Codzienna wymiana zasilania w urządzeniu wydaje się rozwiązaniem tylko dla najbardziej zdeterminowanych. A i determinacja zazwyczaj nie wystarcza. Monitorowane auto, które po tych 24-30 godzinach „wychodzi” poza naszą kontrolę może spowodować utratę szans na dalsze śledzenie a czasami również utratę samego GPSa.

Nie zauważyłem też by w Spy Shopach sprzedawane było kompletne rozwiązanie. Kompletne czyli takie, przy którym nie należy już nic robić a więc zawierające odpowiednie pudełko, zamocowanie i takie, które działa pozwalając na stały monitoring.

Na powyższym zdjęciu pokazałem pierwsze takie dostępne na polskim rynku kompletne rozwiązanie o czasie działania na jednym akumulatorze w granicach 7 dni! To rozwiązanie o najdłuższym czasie działania przewyższające powyżej omawiane 5-7 razy!

To urządzenie ze zdjęcia to wygląd właśnie zdjętego z auta egzemplarza. Ma wymiary: 10 x 10 x 5 cm. Posiada bardzo silny magnes pozwalający na podczepienie tego urządzenia pod samochód. Z dużą łatwością można się schylić i przyczepić go do metalowych części podwozia.

Gdzie najlepiej należy podłożyć tego GPS trackera? Podwozie samochodów jest dosyć nieregularne. Ale też różne samochody mają różnie ukształtowane podwozia. Należy wybrać ścianki pionowe i tak przyczepić urządzenie aby nie wystawało (chodzi oczywiście o to aby GPS nie został „zerwany” z podwozia, gdy auto wjedzie np. na krawężnik lub na jakąś nierówność na drodze). Na szczęście takie miejsca zazwyczaj znajdują się blisko zewnętrznych krawędzi samochodu.

Opisywany GPS tracker nie jest seryjną produkcją. Optycznie nie wygląda pięknie ale jest za to niesamowicie skuteczny. Możliwość tygodniowego obserwowania auta bez wymiany zasilania to wielki jego atut.

Przeglądanie wyników obserwacji:

Aktualną pozycję monitorowanego auta oglądać można na mapie pod podanym adresem internetowym. Z dokładnością do centymetrów można określić nie tylko aktualną pozycję ale też trasę, którą pojazd się poruszał oraz czas postojów. Urządzenie ma dużo więcej opcji i możliwości ale te pozostałe są mało istotne.

W tej grupie towarowej panuje na rynku spora dezinformacja. Sprzedający podają czasy działania i funkcje, które prawdziwe są tylko w pewnych warunkach. Np. podawany przez sprzedawców czas działania innych urządzeń np. 100 godzin jest osiągalny ale przy ustawieniach wysyłania aktualnej pozycji co 1-2 godziny. Przy takim ustawieniu omawiany powyżej GPS potrafi działać nawet miesiąc. A więc jak zawsze: diabeł tkwi w szczegółach.

Omawiany GPS tracker dostępny jest poprzez stronę www.chronfirme.pl

O cenie nie piszę bo z pewnością będzie się zmieniać.

W innym artykule postaram się opisać i pokazać dogodne miejsca ukrycia GPSów pod samochodami.

Uwaga: najnowszy zestaw tego typu opisany został w późniejszej notce z lipca 2010:

http://szpiegowskie.com/?p=250

Link do tej notki:

http://szpiegowskie.com/?p=184#more-184