Zielone światło dla szpiegowania obywateli przez polski rząd

Zielone światło dla szpiegowania obywateli przez polski rząd

Błyskawicznymi krokami nadciąga nowa epoka używania internetu. A właściwie nadciąga nowa epoka ograniczeń w jego używaniu. Walka z hazardem jaką podejmuje polski rząd jest pretekstem do wprowadzenia nowych zapisów w ustawie dotyczącej właśnie hazardu. Na jej podstawie odpowiednie służby bez decyzji sądu będą mogły żądać od internetowego operatora dostępu do naszych danych. Na tej podstawie bez trudu będą mogły ustalić wszystko o naszej aktywności w internecie.

Zapytacie: jak dużo może się o nas dowiedzieć? Napisałem wszystko, czyli dowie się jakie, że odwiedzaliście serwisy z grami hazardowymi, pornograficznymi, interesowaliście się czymkolwiek. Dowie się nie tylko, że używacie GaduGadu, Skypa ale otrzyma treści tych rozmów i czatów. Jeśli podaliście gdzieś swoje dane osobowe, numer karty, jakiekolwiek informacje- wszystkie zostaną zapisane i przekazane! Nawet jeśli nie podawaliście to i tak dostawca internetu ma Wasze dane i przekaże je razem z odpowiednim zestawieniem.

Wszystko znaczy wszystko. Koniec anonimowości w sieci! Koniec także tej wolności jaką daje prywatność i anonimowość! To prawdziwy koniec epoki a my czekamy cichutko jak myszy pod miotłą! Czekamy aż nas prześwietlą i zapiszą kiedy i na jak długo wchodziliśmy do toalety…

Jeżeli dodam, że istnieją techniki pozwalające na dokonywanie zdalnego podsłuchu poprzez komputer (jego wewnętrzny mikrofon) jak również poprzez użycie kamery (tej samej której używamy w naszych laptopach) to oznacza to, że służby będą miały możliwość dokonywania podsłuchu i podglądu bez fizycznego zakładania w domu.

Najgorsze jest to, że wszystko to dziać się będzie w świetle prawa. I o ile potrzebny do tej pory nakaz sądowy ograniczał co nieco zapędy takich służb to teraz tych ograniczeń już nie będzie.

Osobny przepis pozwoli  policjantom na uzyskanie treści naszych e-maili. I znów: bez żadnej kontroli sądu! Oznacza to, że obywatele w naszym kraju dzielić się będą na tych, którzy mają władzę i pozostałych.

Wszystkie te zmiany dyktowane są walką z hazardem! To tak jak by palić lasy aby nie rozprzestrzeniała się choroba zwierząt. W krajach zachodnich pretekstem do wprowadzanie takich ustaw jest walka z terroryzmem. U nas jakaś mało istotna (w świetle praw obywatelskich) walka z hazardem.

Do tej pory z sympatią patrzyłem na poczynania naszego rządu ale moje zaufanie zostało brutalnie złamane. Doprawdy nie uświadamiamy sobie dokąd ta droga prowadzi. Już czas na reakcję, czas na podniesienie krzyku: stop dla tych inicjatyw prowadzących do inwigilacji społeczeństwa!

Sam jestem fascynatem świata szpiegowania. Z chęcią opisuję rozwój techniki i branży. Zdaję sobie sprawę, że im więcej na ten temat napiszę tym bardziej uświadamiam możliwości ale i zagrożenia wypływające z szalonego rozwoju technologicznego.

Apeluję i proszę: reagujcie ze mną na te zagrożenia; czas podnieść krzyk i protestować wszędzie, gdzie tylko można. Czytając ten artykuł dopiszcie proszę swój protest w komentarzach na tym blogu.

Czas podjąć inicjatywę. Każdy głos się liczy!

Jeżeli masz obawę czy to coś da, odpowiem słowami mojego mistrza:

„Jeśli nie my – to kto?”

Link do tej notki:

http://szpiegowskie.com/?p=163