W zachodnim świecie karierę robi Flexispy– oprogramowanie pozwalające na szpiegowanie telefonu komórkowego. Wiele sygnałów w sieci i prasie światowej potwierdza mnogość przypadków używania tego sposobu szpiegowania telefonów komórkowych. Na filmie powyżej zobaczyć można reportaż amerykańskiej telewizji…

Producenci sprzedają wersję abonamentową. Roczna opłata najbardziej zaawansowanego pakietu wynosi 250 Euro.

Zakres działań flexispy`a:

– podsłuchuje aktualne rozmowy

-podaje aktualną pozycję użytkownika ( GPS tracking)

– dokonuje podsłuchu otoczenia telefonu

– czyta wszystkie SMSy wychodzące i wchodzące oraz listę połączeń

Dokładna lista – tabela funkcji tego szpiega dostępna jest na stronie FlexiSpy-SpyPhone.

Zasada działania objaśniona jest na poniższym schemacie:

spyphone_how_it works_proWszystkie dane wysyłane są na serwer operatora. Szpiegujący może  w każdej chwili połączyć się z operatorem i uzyskać dostęp do wszystkich w/w usług. To rozwiązanie podwyższa bezpieczeństwo używania tego oprogramowania! (tak prawne jak i ryzyko wykrycia kto dokonuje podsłuchu)

Oprogramowanie dostępne jest tylko dla telefonów: iPhone, Blackberry oraz wszystkich  posiadających systemy operacyjne: Windows Mobile (nie podano której wersji), Symbian (także nie wyszczególniono wersji). Oznacza to upraszczając, że tylko telefony w miarę nowe są „w zasięgu” tego rozwiązania (oto przewaga stosowania starych komórek :)).

Lista telefonów, w których można zastosować oprogramowanie dostępna jest pod adresem: http://utilities.flexispy.com/checkphones.jsp?p=4

Producent jest z Wielkiej Brytanii.

Program ściąga się na komórkę. Niestety nie przetestowałem sam tego rozwiązania wiec nie mogę jeszcze potwierdzić osobiście jego skuteczności i niewykrywalności. Podobnych rozwiązań jest trochę na rynku i ich przewagą jest osobista interwencja instalującego oprogramowanie.

Jeśli uda mi się przetestować FlexiSpya- napiszę o tym więc sprawdzajcie następne artykuły.

Link do tej notki:

http://szpiegowskie.com/?p=153