kamera_w_zegarku (343 x 230)

Wbrew pozorom szpiegowanie przy pomocy zegarka z wbudowaną kamerą nie jest tylko jeszcze jednym zwykłym gadżetem. Oczywiście, w pierwszym odruchu można by tak powiedzieć ale… ten produkt ma bardzo wysoką wartość użytkową. Najważniejszą jego zaletą jest to, że… jest stale przy jego właścicielu. A przyznacie, że jest mnóstwo sytuacji, które chciałoby się „uwiecznić” a pojawiają się z zaskoczenia. Wystarczy wspomnieć a zaskakujących propozycjach korupcyjnych…

Takich sytuacji jest mnóstwo. Może to być narada w firmie, sprowokowane czy też spontaniczne czyjeś zwierzenia, zaskakujące propozycje itd itp.

Przewaga osoby posiadającej taki sprzęt jest ogromna. Ale przewaga to jedno. Ktoś mógłby powiedzieć: przecież mam telefon komórkowy i też mogę to nagrać? Odpowiedź jest prosta: manipulowanie przy telefonie komórkowym w takich zaskakujących sytuacjach, przy dużej czujności rozmówców czy też uczestników zdarzenia jest praktycznie niemożliwa.

Nieoceniony wydaje się wówczas taki sprzęt jak właśnie zegarek z kamerą uruchamiany jednym przyciskiem. To jest praktycznie niezauważalne! Siła tego rozwiązania jest nie do przecenienia! (podobnie jak w opisywanym wcześniej SpyPenie czyli ukrytej kamerze w dłogopisie lub piórze)

Jeśli z drugiej strony przypatrzeć się jego możliwościom to są one dosyć skromne ale z pewnością wystarczające. Kamera ma 1,3 megapixela plus mikrofon. Pełna, naładowana bateria pozwala na nagranie do 2 godzin filmu (rozdzielczość 355×288 to nie szaleństwo ale wyraźny, niezły obraz).

Na ten element trzeba zwrócić uwagę: pełna bateria pozwala na zrobienie nagrania 2 godzinnego. To spore ograniczenie. W normalnym użyciu może to oznaczać „zastrajkowanie” urządzenia w najważniejszym momencie. Chyba, że tego momentu się spodziewamy…

Przegranie nagranego materiału, filmu następuje poprzez łącze USB bezpośrednio do komputera, laptopa.  I jeszcze jedno: na wideo może być włączony znak wodny czasu i daty. Do celów szpiegowskich to niekiedy bezcenne.

Podsumowanie: świetny pomysł i urządzenie. W dzisiejszym świecie może pomóc i zaszkodzić. Zależy kto ma go przy sobie.

Link do tej notki:

http://szpiegowskie.com/?p=148