Łamacz haseł windows

Łamacz haseł windows

Odzyskiwacz haseł windows nosi też potoczną nazwę Łamacz haseł. „Łamacz haseł” nie jest jednak właściwym określeniem. Nie mamy tu do czynienia z „Łamaniem” hasła a jego ” odgadywaniem” (zakładam, że „łamanie” polega na zniszczeniu). Tak wiec produkt ten pozwala nieinwazyjnie odgadnąć hasło windowsa. Nieinwazyjnie- ponieważ można zrobić to dyskretnie, niejako z zewnątrz a więc odzyskać hasło kiedy ma się jedynie dostęp do danego komputera z zewnątrz (nie trzeba więc być zalogowanym).

We wcześniejszej notce pod tytułem Łamacz haseł Windows opisałem ogólnie ten produkt. Zwróćcie uwagę, na komentarz dodany pod tamtym artykule, w którym czytelnik pisze o innym rozwiązaniu. Sprawdziliśmy je: praktycznie nie da się go zastosować. Ładnie wygląda ale ograniczeń ma zbyt dużo aby dało się zastosować go w praktyce.

Teraz kilka dodatkowych szczegółów dotyczących używania Odzyskiwacza haseł Windows:

Testowaliśmy ten produkt i podczas jego użycia, po włożeniu płytki do napędu CD/DVD po 0,5-2 min wyświetla się czarny ekran z zestawieniem dostępnych na tym komputerze kont (profili). W niemal wszystkich przypadkach wyświetli się wtedy również nazwa interesującego nas konta.

Może się jednak zdarzyć, że pojawi się np. takie zestawienie dostępnych kont:

– Administrator

– Support

– ASPNET

– Pomocnik

-USER

Jeżeli na tej liście nie ma nazwy interesującego nas konta to jest nim USER. Należy nacisnąć Enter na tym koncie i spisać kody.

Pozostałe, a więc: Pomocnik, ASPNET, SUPPORT, Administrator nie interesują nas bo są to pomocnicze systemowe konta windowsa.

Teraz słowo o wpisywaniu kodów na podanej stronie internetowej celem ich przesłania do odkodowania. Na wyświetlonej stronie mamy 4 linijki do wypełnienia. W pierwszej wpisuje się numer podany wewnątrz opakowania (pod płytą). Zobacz też zdjęcie poniżej. W drugiej i trzeciej wpisujemy odpowiednio KOD1 oraz KOD2. W czwartej podajemy adres e-mail, na który przyjdzie rozkodowane hasło.

Praktyczny czas oczekiwania na hasło to kilka godzin. Może jednak także potrwać kilka dni (i nie należy tym się niepokoić).

To tyle w tej notce. Jeśli pojawi się coś nowego w tym temacie- napiszę znowu.

Łamacza haseł kupić można na stronie www.spyprof.pl

Numer seryjny do pisania na pl.getlog.net

Numer seryjny

Link do tej notki:

http://szpiegowskie.com/?p=143