SPYPEN (370 x 230)

SpyPen jest bardzo praktycznym wynalazkiem. Największa jego siła tkwi w prostocie i łatwości jego użycia. To czyni z niego niebezpieczne narzędzie. No bo czyż można spodziewać się zagrożenia od strony pióra czy długopisu?

SpyPen położony na półce, stole czy łóżku pełni funkcję normalnej kamery szpiegowskiej. Można nim nagrać rozmowę, można zobaczyć co ktoś robi w domu podczas naszej nieobecności albo nagrać kompromitujący filmik…

Możliwości zastosowania SpyPena są szerokie; chyba wyobraźnia nie podsunie wszystkich możliwych sytuacji, tylko samo życie. Ostatnio zetknąłem się z relacją opisującą użycie SpyPena w rozmowie z policjantem. Mógłby ktoś powiedzieć: no ale mogę przecież włączyć nagrywanie w telefonie komórkowym… Ale odpowiedź jest prosta: jeśli ktoś się bawi to może użyć telefonu komórkowego, jeśli robi coś na poważnie i ryzyko wykrycia jest duże to musi użyć minimum takiego urządzenia jak SpyPen. Bawienie się długopisem czy piórem nie rodzi podejrzeń takich jak manipulowanie przy komórce. Pozostawienie jej też bywa podejrzane.

Możliwości SpyPena są dosyć duże jak na tak małe urządzenie:

– zapis do 12 godzin materiału video

– 2 godziny ciągłej pracy na jednym naładowaniu akumulatora ( to słaby punkt tego urządzenia)

– możliwość doładowywania akumulatora

– dosyć wysoka jakość filmu 640×480

Świetna obrazkowa instrukcja obsługi SpyPena dostępna jest na stronie wykryj-zdrade.pl w zakładce „Instrukcja” na dole strony.

Przed kupnem SpyPena należy przemyśleć jego zakup ponieważ zakres jego użycia jest jednak dosyć wąski. Nie ma praktycznie możliwości wykonywania jednorazowo dłuższych nagrań niż 2 godziny.

Z drugiej strony kupujący nie musi się martwić o to czy sobie poradzi. To dosyć proste urządzenie. Bardziej jednak zbliżony do gadżetu niż do profesjonalnego sprzętu.

Jeszcze słowo o odtwarzaniu nagranego filmu: SpyPen po rozkręceniu posiada widoczny na zdjęciu wtyk USB a więc taki jak każdy Pendrive. Wystarczy wetknąć go do portu USB w komputerze i kliknąć na ikoną filmy, który chce się przeglądnąć.

Podsumowanie: dobre rozwiązanie dla szybkich, interwencyjnych działań. Proste w użyciu. Nie nadaje się do wykonywania długotrwałych obserwacji.

Trudność użycia: 2/5             (1-bardzo  łatwe, 5- bardzo trudne)

Link do tej notki:

http://szpiegowskie.com/?p=139