Zestaw do otwierania aut

Zestaw do otwierania aut

W poprzedniej notce Fabryka produkująca sprzęt szpiegowski pisałem o niemieckiej fabryce, która produkuje pojedyncze narzędzia i zestawy służące do dokonywania włamań. Ten sam producent sprzedaje zestawy służące do dokonywania włamań do samochodów!

To co do tej pory wydawało się być wiedzą tajemną, dziś staje się normalną i komercyjną. Producent sprzedaje nie tylko zestaw narzędzi; sprzedaje rozwiązania, patenty i sprawdzone sposoby. Poza takim zestawem, który jednocześnie jest pakietem kilku sposobów na dokonywanie włamania dostać też można know-how, czyli wiedzę jak tego używać. Do kupienia są również książki (może raczej skrypty) opisujące sposoby użycia zawartości zestawu.

Oferowanych zestawów jest kilka (!). Każdy zawiera coś unikatowego, jakiś unikatowy sposób otwierania.

Niesamowite jest jak jawność (przeciwieństwo utajnienia i zejścia tematu do podziemia) powoduje  rozwój branży. To dzięki temu, że wspomniana fabryka funkcjonuje oficjalnie branża spy & surveillance może nabierać takiego tempa. Producent może swobodnie zatrudniać fachowców (którzy być może mieliby problemy z zatrudnieniem gdzie indziej ze względu na swoją przeszłość), może gromadzić wiedzę i przetwarzać ją uzyskując takie wyniki jakie osiąga.

Dzięki jawności, również możliwości wystawienia się na targach wszystko to staje się w miarę normalne. Normalne znaczy w tym przypadku jasne i klarowne a nie „inkwizycyjne” czyli ciemne, tajemnicze, budzące zgrozę.

Jedyne co trudno zrozumieć to fakt, że targi dla wystawców branży spy&surveillance (szpiegostwo i inwigilacja) są w całej Europie, świecie ale nie w Polsce. Ale to już zupełnie inna historia…

Link do tej notki:

http://szpiegowskie.com/?p=133