spy-coin 005 (336 x 230)

Moneta zawierająca podsłuch to narzędzie znajdujące się na liście życzeń wszystkich w tej branży. Ponieważ doszły mnie słuchy, że Kanadyjskie służby specjalne stosują tego typu rozwiązania postanowiłem sprawdzić co jest na rynku dostępne i co mówi się na ten temat na świecie.

Zdjęcie, które widać powyżej pokazuje amerykańskie „rozbierane” monety…

Monety te produkowane są i sprzedawane poprzez stronę SPY-COIN.com

Teoretycznie można przyjąć, że ze względu na mikroskopijne rozmiary produkowanych podsłuchów możliwe jest umieszczenie ich w takich monetach. Co ciekawe możliwe jest też umieszczenie w nich odbiorników GPS pozwalających na dokonanie lokalizacji osoby posiadającej taką monetę.

Powiedziałem teoretycznie ponieważ słabym punktem wciąż pozostaje kwestia zasilania. Wciąż brak na rynku rozwiązania pozwalającego na nieprzerwane działanie takiego podsłuchu czy lokalizatora przez okres dłuższy niż kilka godzin.

Nie znalazłem śladu potwierdzającego, że gdzieś na świecie sprzedawane są takie podsłuchy ale wydaje się możliwe a nawet wysoce prawdopodobne, że mogą być na wyposażeniu niektórych służb. Zwrócę jeszcze uwagę, że w/w producent tych „rozbieranych” monet umożliwia również zamówienie każdej monety świata. Koszt amerykańskich monet to ok $35. Koszt monet innych krajów nie jest mi znany ale z pewnością nie odbiega znacznie od tej podanej.

Jeżeli rzeczywiście jest to w użyciu w rękach służb USA, Kanady czy (aż boję się myśleć) polskich to jest to niesamowite narzędzie. Łatwo sobie wyobrazić jak łatwo jest umieścić taki element w torebce, portfelu czy nawet w płaszczu.

Podsumowując: nawet jeśli jeszcze nie ma tego w masowej sprzedaży to z całą pewnością za rok-dwa będzie to już można kupić.

Nasz świat zmienia się w tempie przekraczającym wyobraźnię…

Link do tej notki:

http://szpiegowskie.com/?p=106