W poprzednim artykule Agencje detektywistyczne obnażone opisałem koszt jednej z najpopularniejszych dzisiaj usług prowadzących do wykrycia zdrady. Wspomniałem też o braku profesjonalizmu i często sprzętu a także standardu pracy. Jeszcze dwa lata temu próbowałem skontaktować się z kilkoma detektywami i agencjami detektywistycznymi we Wrocławiu. Wynik? Zero umówień: albo nie odbierane telefony albo dziwne pytania i niechęć do spotkania się itp. O dowiedzeniu się czegokolwiek o cenniku nie było w ogóle mowy.

Dzisiaj jest to łatwiejsze. Widać, że czas wszystko zmienia ale i tak ustalenie jasnych reguł zapłaty graniczy z cudem.

Zobaczmy więc na następne usługi detektywistyczne:

  • montaż nadajnika GPS we wskazanym aucie pozwalającego na obserwowanie trasy przejazdu samochodu z poziomu strony www

Cena usługi: ok. 4.000-6.000 zł brutto

Interpretacja wyników i obserwacja jest oczywiście po stronie zlecającego usługę. Warto tylko wiedzieć, że podejmują się oni takich usług. Każda dodatkowa czynność przy okazji tego zlecenia skutkuje dodatkowymi opłatami. Sprzęt jest agencji, cena obejmuje wypożyczenie lokalizatora GPS .

Czy to wysoka cena? To chyba zależy od sytuacji zamawiającego i trudności dotarcia do śledzonego auta. Ich skuteczność? Potrafi być różna.  Krótkie (czytaj kilkudniowe) obserwacje nie są problemem. Przy dłuższych nie zawsze wychodzi to najlepiej. Problemem potrafią być warunki atmosferyczne (np. zimą baterie i akumulatory nie wytrzymują dobrze niskich temperatur.

  • wywiad przedmałżeński

Chyba mnie samego ta usługa zaskoczyła. Jej cena: ok. 7.500 zł brutto

Usługa jest pomysłowa. Cena obejmuje zazwyczaj badania środowiskowe, ustalanie przeszłości. Czas, który przeznaczają agencję na tą usługę to ok. 5 dni. Skuteczność jest trudna do zweryfikowania. Jeśli macie jakieś doświadczenia -proszę piszcie w komentarzach do artykułu.  Jestem przekonany, że ze skutecznością jest tak jak wszędzie: wirtuoz w branży wydobędzie te informacje i pokojarzy jak Dr House. Słabeusz skopie swoją pracę i weźmie pieniądze.

Podsumowując tą notkę: pokazałem pewien poziom cen. Rozmawiając z detektywem zadajcie dużo pytań; wobec braku informacji i weryfikacji detektywów w internecie to jedyny sposób jego weryfikacji. A swoją drogą szkoda, że klienci agencji detektywistycznych nie piszą o tym w internecie, choćby anonimowo…

Link do tej notki:

http://szpiegowskie.com/?p=100