Czy wiecie jaki jest statystycznie najpopularniejszy podsłuch na świecie? Jest tak popularny i często stosowany, że dominuje w naszym codziennym życiu. Oczywiście chodzi o podsłuch wykonany przez nie wyłączony telefon komórkowy. Niby tak oczywiste ale z praktyki powiem wam, że wiele osób zapomina o tym, że ma w ręku tak potężne narzędzie.

telkom (222 x 250) zaklocacz

Podsłuch włączonym telefonem komórkowym stosowany jest tak przez małżonków sprawdzających wierność partnerów jak i przez kontrahentów prowadzących rozmowy handlowe. Włączoną komórkę łatwo jest „podrzucić”. Łatwo bo przecież zawsze można powiedzieć „och jaki gapa ze mnie zapomniałem”. Łatwo też gapiostwem wytłumaczyć to, że jest nie wyłączona. Łatwo też jest ją położyć w samochodzie i prowadzić nasłuch co dzieje się w środku jak też dokonać orientacyjnej lokalizacji auta (z dokładnością do 50-200 m). Oczywiście słabym punktem jest zazwyczaj krótki czas pracy włączonej komórki. Ten rodzaj interwencji nadaje się więc do krótkich i szybkich podsłuchów.

Pracownicy mogą więc podsłuchać co dzieje się w gabinecie prezesa, na spotkaniach rady nadzorczej czy podczas walnego zgromadzenia itp. Jest to tak proste i łatwe do wytłumaczenia, że aż trudno się przed tym bronić.

Czy więc da się temu przeciwdziałać? Oczywiście tak. Na powyższym zdjęciu po prawej stronie widać zagłuszacz sygnału GSM. Niewielkie urządzenie, nieco większe od dłoni dorosłego człowieka. Mając go przy sobie stwarza się „czarną dziurę” dla sygnału GSM w strefie od 1 do 15 metrów.

Działanie jest wyjątkowo proste, nie wymaga praktycznie żadnej specjalnej wiedzy. Urządzenie jest łatwe do użycia i na tyle małe, że można je ukryć wszędzie. Uzyskiwany dzięki niemu poziom bezpieczeństwa jest bezcenny. Warto pamiętać, że ten zakłócacz sygnału GSM radzi sobie również z Mini pluskwą-podsłuch GSM.

Pamiętać trzeba tylko o krótkim czasie działania (od 1 do 5 godzin)

Zalety:

– skuteczny!

-małe rozmiary

– bardzo łatwy w użyciu

Wady:

– stosunkowo krótki czas pracy

– pamiętać należy, że nie eliminuje działania polegającego na nagraniu rozmowy na komórce lub dyktafonie !!!

Podsumowanie: pokazany na zdjęciu model ma niewielki zasięg. Są jednak na rynku inne rozwiązania o większych możliwościach. Generalnie jest to świtne rozwiązanie zwłaszcza w firmach. Przypomnijcie sobie ile jest takich rozmów, których treść chcielibyście ukryć- a powszechność podsłuchów staje sie niepokojąca.

Trudność użycia: 1/5             (1-bardzo  łatwe, 5- bardzo trudne)

Cena: ok. 2.000 – 3.000zł

Link do tej notki:

http://szpiegowskie.com/?p=87