Mini Pluskwa GSM

Mini Pluskwa GSM

To małe urządzenie wielkości pudełka zapałek jest pluskwą, podsłuchem działającym na bazie transmisji GSM. Największa zaleta to rozmiary- wielkość pudełka zapałek to rozmiar pozwalający na „podrzucanie” takiego podsłuchu niemal w każde miejsce.

Idea działania jest prosta: do  urządzenia wkłada się kartę GSM, wkłada baterię i już można umieścić to w dowolnym miejscu. To rozwiązanie świetnie nadaje się zwłaszcza do podsłuchu założonego w samochodzie. Promień zbierania głosu to ok. 5 metrów. Oznacza to, że dobrze słychać odgłosy dochodzące z wnętrza samochodu lub jednego pokoju.

Aby dokonać podsłuchu trzeba po prostu zadzwonić z własnej komórki na numer karty włożonej do Pluskwy. Oczywiście żadne odgłosy nie są przez to urządzenie wydawane więc bezpieczeństwo użycia jest całkowite.

Co ciekawe ogólny wygląd tego urządzenia jest na tyle „dziwny” i niespotykany, że podsłuchiwany może nie zidentyfikować tego jako podsłuch.

Niestety wciąż nie jest to ideał, o którym marzą podsłuchujący. Nie da się bowiem użyć go jako pluskwa podrzucana do torebki, torby lub wszyć w jakiś element. Ten podsłuch jest na to za ciężki i za duży. Myślę, że dopiero wielkość monety pięciozłotowej byłaby tym ideałem.

Czas działania tej pluskwy to kilka dni. Dużo zależy od tego jak często i jak długo prowadzi się nasłuch. To czego brakuje jeszcze w tym urządzeniu to funkcja wykrywania głosu. Ideałem byłoby, gdyby pluskwa wysyłała SMSa w momencie wykrycia hałasu. Na szczęście rozwój techniki jest szybki i już wkrótce można spodziewać się zmian w tych tematach.

Zalety:

– małe rozmiary

– możliwość prowadzenia nasłuchu z każdego miejsca na Ziemi

– możliwość ustalenia lokalizacji (tylko GSM, dokładniejsza lokalizacja możliwa jest za pomocą innego Lokalizatora)

– przy wybranej taniej opcji połączeń GSM- stosunkowo niski koszt używania

– możliwość dokonania lokalizacji tego urządzenia; jeśli jest podrzucone do auta to aktywując usługę lokalizacji u operatora GSM można z dokładnością do 50-200 m ustalić miejsce, w którym znajduje się ten samochód

Wady:

– strefa 5 m podsłuchu to dosyć niewielki obszar

– dosyć krótki czas działania na jednej baterii (konieczność wymiany baterii lub jej doładowywania

Podsumownie: Świetne rozwiązanie. Duże możliwości jeśli chodzi o zakres użycia. Należy liczyć na dalsze zmniejszanie się rozmiarów tych urządzeń i wydłużanie czasu pracy na jednej baterii.

Trudność użycia: 2/5             (1-bardzo  łatwe, 5- bardzo trudne)

Cena: nie ustalona

Link do tej notki:

http://szpiegowskie.com/?p=35