gpsguardian3 (373 x 250)Ten lokalizator pojazdów GPS o nazwie Guardian jest w tej chwili najciekawszym rozwiązaniem na polskim rynku. Co prawda nie jest cudem miniaturyzacji ale dostępne funkcje dają mu dużą przewagę nad konkurencją. Wielkość tego urządzenia zbliżona jest do pudełka papierosów. Dzięki jego użyciu (a więc umieszczeniu, ukryciu w aucie lub podrzuceniu pod samochód) można:

1. Śledzić w czasie rzeczywistym trasę jego przejazdu oraz

2. Dokonać podsłuchu tego co dzieje się w aucie.

Użycie Guardiana jest proste: po naładowaniu akumulatora (identycznie jak ładuje się komórkę) należy umieścić go w aucie lub pod nim. W samochodach istnieje zawsze przynajmniej kilka zakamarków, w których można go położyć lub podczepić. Zlokalizowanie pojazdu odbywa się przez wejście na podaną stronę internetową i zalogowanie. Na wyświetlonej mapie naniesiona jest trasa przejazdu obserwowanego auta oraz jego aktualna pozycja. Dokładność określonej pozycji to praktycznie kilka metrów.

Podsłuchanie dźwięków w aucie polega na wdzwonieniu się z telefonu komórkowego na podany numer. Guardian doskonale zbiera odgłosy dochodzące z wnętrza auta lub z jego bliskiego otoczenia (kilka kilkanaście metrów). Urządzenie nie wydaje żadnego odgłosu – o ile jest poprawnie przygotowane do pracy!!! Potencjalnym użytkownikom tego rozwiązania zalecam aby wymogli na sprzedawcy sprawdzenie czy jest ono ustawione na tryb pracy nie sygnalizujące wydawanie jakichkolwiek odgłosów (Guardian potrafi bowiem wydawać sygnały dźwiękowe tuż przed rozładowaniem się lub w momencie wysyłania impulsu określającego jego aktualne położenie). Zdecydowanie sugerowałbym także jego użycie i sprawdzenie w komfortowych warunkach przez 1-3 dni aby mieć pewność, że wszystko jest OK.

Zalety:

– Najmocniejszą stroną jest możliwość śledzenia na żywo trasy przejazdu pojazdu oraz jego aktualnej pozycji

-dosyć małe rozmiary

– możliwość dokonania podsłuchu

Wady:

– niestety zbyt krótki czas działania na akumulatorach włożonych do urządzenia (praktycznie Guardian działa przez 25-30 godzin a to za mało do takich celów); można wydłużyć ten czas poprzez podpięcie dodatkowego akumulatora ale to znów zwiększa rozmiary urządzenia,

– brak wbudowanego rozwiązania pozwalającego na „podklejenie” go w jakimś miejscu w aucie lub „podczepienie” pod auto.

Dodatkowe uwagi:

Guardiana można także zainstalować i ukryć „na stałe” w aucie. Jeśli chcecie zastosować tego typu rozwiązanie wystarczy go kupić i pojechać wybranym autem do elektryka samochodowego. Podepnie on wówczas Lokalizator do instalacji elektrycznej auta i ukryje go np w okolicy go w okolicy zapalniczki samochodowej.

Jeżeli nie chce się stosować tego wariantu to warto dokupić: dodatkowy akumulator i ew. pudełko z magnesem pozwalające na podczepienie tego urządzenia pod auto.

Podsumowanie: Na dzień dzisiejszy nie jest to idealne rozwiązanie ale… ale jest! Jeżeli w tym temacie zajdą jakieś zmiany wrócę do tego artykułu i dopiszę aktualizację.

Trudność użycia: 3/5             (1-bardzo  łatwe, 5- bardzo trudne)

Cena w Polsce:     ok. 1.400 zł

Link do tego artykułu:

http://szpiegowskie.com/?p=15#more-15